AKLINLA 1000 YAŞA ZEKÂ OYUNLARI YARIŞMASI” YARI FİNAL VE FİNAL SINAVI YÖNERGESİ

Aklınla 1000 Yaşa Zekâ Oyunları Yarışması”nın Yarı Final ve Final Sınavı tek bir sınav olarak “FİNAL SINAVI” adıyla internet üzerinden yapılacaktır.

Sınav, 13 Temmuz Pazartesi günü saat 13.00’te online olarak başlayacak ve 14 Temmuz Salı günü saat 14.00’te sona erecektir.

Sınav, 16 sorudan oluşmaktadır. Her sorunun cevaplanma süresi ayrıca soruda belirtilmiştir.

Sınavda olası eşitlik durumunda yarışmacıların soruları cevaplama sürelerine bakılacaktır. Eşitlik olmadığı durumlarda ise tüm yarışmacılar aynı puanı alacaktır.

Sınavda yer alan sorular cevaplandıktan sonra geriye dönük değişiklik yapılmamaktadır. Bu yüzden doğruluğundan emin olduğunuz cevabı ilgili sorunun altında yer alan kutucuğa kaydediniz.

Soru, herhangi bir nedenle cevaplanmadan geçildiğinde boş bırakılmış kabul edilecek; o soruya geri dönülemeyecektir.

Cevaplarının, cevap kutucuğuna hatasız ve eksiksiz girilmesi son derece önemlidir. Soru doğru çözülmüş olsa bile cevap kutucuğuna girilmemiş ya da hatalı girilmiş olan cevaplar yanlış sayılacaktır.

Soru, yanıtlandıktan ya da boş bırakıldıktan sonra takip edilen soruya geçmeden önce sistemden çıkış yapılabilir. Bu durumda, yarışma süresince sisteme yeniden girildiğinde sınav kalındığı yerden devam edecektir.

Yarışmacaların sınav süresince yanında karalama kâğıdı bulundurması beklenmektedir. Yarışmacılar kalem, silgi, kalemtıraş dışında herhangi bir araç kullanamazlar.

Yarışmacıların soruları yardım almadan, tek başlarına çözmeleri gerekmektedir.

Herhangi bir soruya itiraz etmek isterseniz, adınızı, soyadınızı ve itirazınızı mail olarak yarışma sekretaryasına iletiniz.

Yarışma sonuçları Kocaeli Belediyesi tarafından bir hafta içinde açıklanacaktır.

Sınavda herhangi bir nedenle iptal edilen soru ya da sorular olması durumunda değerlendirmeler diğer sorular dikkate alınarak yapılacaktır.

Sınav süresince sorularla ilgili hiçbir açıklama istenmemelidir. Yarışmacılardan soruları nasıl anlıyorlarsa öyle cevaplamaları beklenmektedir.

 

SIRALAMA

Dereceye girenler belirlenirken eşitlik olması durumunda sürelere bakılacaktır. Eşitlik hala bozulmamışsa eleme sınavı puanlarına bakılacaktır.

DEĞERLENDİRME STANDARTLARI

Yarışma sorularının hazırlanması ve değerlendirilmesi Türkiye Zeka Vakfı tarafından, sınav uygulaması ise Kocaeli Belediyesi tarafından gerçekleştirilecektir.

YARIŞMA SEKRETERYASI

Yarışma ile ilgili tüm sorularınız için aklinla1000yasa.kocaeli.bel.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

ÖDÜLLER

  1. Öğrenci Ödülleri:

Birinci: Robotik Set (EV3 Lego Mindstorms Education)

İkinci: Robotik Set (EV3 Lego Mindstorms)

Üçüncü: Robotik Set (Lego Wedo 2.00 Temel Set)

Mansiyon (4. ve 10. arası) : Robotik Set (Make Block Mbot Kiti)

Tüm finalistlere 1 yıllık GriCeviz Üyeliği Hediyesi (Hediye kodunuzu sınav sonundaki ekrandan alabilirsiniz.)

*Yarışmaya katılan öğrencilere sürpriz hediyeler verilecektir.

  1. Öğretmen Ödülleri:

Akıl ve Zekâ Oyunları Seti